Naturalne świece…

Naturalne świece…

Lubicie nowości??
Jest takie powiedzenie “kto się nie rozwija ten się zwija”. Coś w nim jest, dlatego w warsztacie terapii zajęciowej doskonalimy stale nasze umiejętności, poszerzamy horyzonty, ale poznajemy również NOWE ?
?Czym było doświadczanie życia bez tych wszystkich emocji, które nam towarzyszą podczas próbowania czegoś nam wcześniej nieznanego?
?Co zatem robiliśmy?
Wraz z Panią Alą tworzyliśmy świece sojowe. Zdecydowanie ciekawiej takie nowości jest poznawać w grupie – zaangażowanie, radość i satysfakcja pomnażana wielokrotnie.
?“Naturalne świece z wosku sojowego należą grona ekologicznych produktów, które w dzisiejszych czasach wybiera coraz więcej osób. Świece z wosku sojowego są zdecydowanie bardziej bezpieczne dla środowiska, niż parafinowe – zarówno przy produkcji, jak i użytkowaniu. Oto ich zalety.
?Biodegradowalność. W przeciwieństwie do wyrobów parafinowych, wosk sojowy jest w pełni biodegradowalny. Tworzy się go z naturalnego oleju, pochodzącego wprost z nasion soi. Dzięki temu jest wolny od szkodliwych pierwiastków i może być stosowany nawet przez alergików.
?Brak szkodliwych substancji przy spalaniu. Badania dowodzą, że parafina podczas spalania wydziela bardzo szkodliwe substancje. W przypadku świec naturalnych, ten problem nie istnieje – ich spalanie nie powoduje wydzielania toksycznych substancji.
?Długi czas palenia. Prócz aspektów estetycznych, zapachowych oraz ekologicznych, bardzo istotny jest także czas palenia świeczki. Okazuje się, że naturalne świece zapachowe wykonane z wosku sojowego wykazują dwa razy dłużą żywotność, od tych parafinowych. Są więc doskonałą inwestycją, ponieważ mimo nieco wyższej ceny, są znacznie bardziej wydajne.
?Łatwe sprzątanie pozostałości. Atutem wosku sojowego, jest także łatwość usunięcia go z powierzchni. Niezależnie, czy jest to tkanina, czy tworzywo, w prosty sposób można pozbyć się plamy za pomocą wody oraz mydła, co w przypadku zwykłej parafiny nie byłoby możliwe.”
(źródło: https://www.bee.pl/naturalne-swiece-sojowe-zalety-a-631.html)
Co jeszcze ciekawe – wosk sojowy topi się w niskiej temperaturze, dlatego możemy w niego „włożyć” palce i nie poparzymy się. Świece te można zatem spokojnie wykorzystywać do masażu ?
#wtzarkagłogów
#pracowniaplastyczna