PSOUU rozwija formy mieszkalnictwa

PSOUU rozwija  formy mieszkalnictwa

Od 10 lat PSOUU Koło w Głogowie prowadzi Mieszkania Chronione przy ul. Rudnowskiej 54a. Ze względu na zapotrzebowanie w zakresie usamodzielniania i wspierania osób z niepełnosprawnością intelektualną Zarząd postanowił rozszerzyć formy mieszkalnictwa. Dzięki przekazaniu przez Gminę Miejską kolejnych mieszkań w budynku, możliwe było rozpoczęcie  programu mieszkań treningowych. Remonty pomieszczeń i inne prace wykończeniowe wykonane zostały przez asystentów, osoby niepełnosprawne i rodziców. Niezwykłą pomoc zaofiarował również Bank Zachodni WBK Oddział w Głogowie. Z inicjatywy Pani Dyrektor Edyty Kozubek bank zakupił materiały pomocnicze za kwotę 2000,- zł, a 10 pracownic banku włączyło się do prac fizycznych poprzez pomoc w malowaniu, sprzątaniu i przeprowadzce.

Życzliwą pomoc udzieliły także firmy Nedpol, Bricomarche,Farby Polska DIM Dudek sp.j. oraz FHU Artur Kulik, które nieodpłatnie przekazały potrzebne artykuły do remontu.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom i firmom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do rozwoju form mieszkalnictwa i tym samym do poprawy jakości życia osób
z niepełnosprawnością intelektualną.

Materiał przygotowany przez TV Master można obejrzeć pod linkiem

http://www.tv.master.pl/informacja.php?news=33659,DAJA-RADE

Zdjęcia z remontu znajdują się w galerii:

%%wppa%% %%cover=80%%