Poszerzanie horyzontów

Poszerzanie horyzontów

Praca w warsztacie terapii zajęciowej to nie tylko zdobywanie umiejętności zawodowych, uspołecznianie, rozwijanie możliwości psychofizycznych, ale także poszerzanie horyzontów i zdobywanie nowej wiedzy. Znacie uchwyt czołowo-potyliczny??

Na zajęciach poza wszelkimi działaniami arte poszerzamy również wiedzę i zdobywamy umiejętności, które nas wspierają w trudnych chwilach. Taka samopomoc.
UCHWYT – informacje:
?CO ROBIMY?
Lewą rękę połóż na czole, prawą na potylicy na wysokości oczu.
Oddychaj, możesz zamknąć oczy. Trzymaj od 1 minuty do 5.
?KORZYŚĆ?
„Taki uchwyt uspokaja i rozluźnia, pozwala nabrać dystansu i przyjrzeć się sprawie na nowo, bez ograniczającego emocjonalnego uwarunkowania z przeszłości. Pomaga w stresie jak łagodna, nie powodująca skutków ubocznych tabletka uspokajająca. Można stosować go przed ważnym spotkaniem, egzaminem, sprawdzianem, w sytuacji paniki. To również świetny sposób na wyciszenie umysłu przed zaśnięciem”
?Tak ten uchwyt nazywa metoda ONE BRAIN, która odblokowuje stres, tzn pomaga radzić sobie z nim i uwalnia z naszego ciała, umysłu i ducha przyczyny oraz skutki stresu przeżywanego w teraźniejszości i zapamiętanego przez nasz organizm w przeszłości.
Mamy to szczęście, że w Głogowie mamy terapeutkę pracującą tą metodą! Polecamy Holistyczna Pracownia Terapii i Rozwoju ?