Z cyklu „Co w pracowniach piszczy?”? Pracownia ceramiczna – Instruktor i techniki pracy w glinie?

Z cyklu „Co w pracowniach piszczy?”? Pracownia ceramiczna – Instruktor i techniki pracy w glinie?
?Pracownia ceramiczna prowadzona jest przez Panią Małgorzatę Gierusz. Nie mając wcześniejszego profesjonalnego przygotowania, podjęła się z entuzjazmem prowadzenia zajęć i ochoczo – krok po kroku zdobywała nowe umiejętności, aby rozwijać nasze, a także swoje skrzydła ? Ukończyła całościowy kurs ceramiki artystycznej, na którym to zdobyła praktyczne umiejętności wykonywania i dekoracji wyrobów ceramiki artystycznej, wykonywania unikatowych rzeźb ceramicznych, oraz form ceramicznych z wykorzystaniem mas lejnych, toczenia na kole garncarskim oraz prowadzenia zajęć grupowych ?
☝Nasz instruktor to potwierdzenie zasady „chcieć to moc”. Coraz zaskakuje nas swoimi pomysłami na nowe prace oraz sposoby łączenia ze sobą różnych technik i metod, co daje nieraz zaskakują, ale jakże pozytywne w odbiorze efekty.
?Uczestnicy zajęć w pracowni, nie tylko zapoznają się z różnymi formami oraz technikami lepienia przedmiotów artystycznych i użytkowych, ale również poznają techniki pracy w glinie np.: technika wałeczków, plastra, kciuka, kulki itp.
?Poprzez formowanie, lepienie w glinie rozwijana jest sprawność manualna, koordynacja wzrokowo-ruchowa, wyzwalane są również zainteresowania artystyczne. Glina stwarza nieograniczone możliwości realizacji pomysłów, zostaje poruszona wyobraźnia twórcza. To właśnie z gliny powstają m.in. wazony, kubki, obrazki, misy, biżuteria, anioły, patery, mydelniczki, ozdobne domki, świeczniki różnorodnych kształtów, ozdoby choinkowe, skrzaty świąteczne itp.