Projekt „PSOUU inkubatorem kapitału społecznego”

Projekt „PSOUU inkubatorem kapitału społecznego”

29-30 maja w hotelu Qubus odbyło się spotkanie makroregionalne dla liderów Kół PSOUU z województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.
Uczestniczyły Koła PSOUU z miejscowości: Tychy, Pszczyna, Kędzierzyn-Koźle, Jelenia Góra, Wałbrzych, Świdnica, Dzierżoniów, Grodzisk Wlkp.
Szkolenie dotyczyło m.in. współpracy z samorządem, pozyskiwania członków i środków finansowych, wolontariatu. Szkolenie prowadzili specjaliści, w tym z Irlandii dr Pauline Conroy (Inclusion Ireland).
II-go dnia odbyła się sesja plenarna z udziałem przedstawicieli władz lokalnych, instytucji i organizacji. Istotę projektu przybliżyła P. Barbara Abramowska (dyrektor biura ZG). Prezentacje dotyczące współpracy władz i instytucji z organizacjami przedstawiła J.Paliga, P. Beata Gronostaj (Gmina Miejska), P. Grzegorz Aryż (Powiat Głogowski) i P. Sławomir Majewski (PUP). Istotnym elementem sesji były wystąpienia self-adwokatów i poprowadzenie przez nich panelu dyskusyjnego. Osoby z niepełnosprawnością zadawały pytania zaproszonym gościom oraz omawiały kwestie praw obywatelskich, możliwości pracy, form mieszkalnictwa i życia osobistego.
Uczestnicy spotkania mieli okazję zwiedzić zabytki Głogowa, m.in. wieżę ratuszową, sukiennice i ruiny teatru.
Organizatorem szkolenia był Zarząd Główny PSOUU w Warszawie, koordynatorem projektu jest P. Ewa Zajączkowska, uczestniczył także P. Michał Orzechowski – prawnik ZG. Projekt jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

 

%%wppa%% %%cover=101%%