PRACOWNIA poligrafii

PRACOWNIA poligrafii
?Pracownia Poligrafii została utworzona w 2016 roku i jest jedną z najmłodszych spośród wszystkich istniejących w warsztacie.
?Jest to pracownia zawodowa, wykorzystująca terapię pracą wzbogaconą o elementy terapii przez sztukę oraz socjoterapię. Zajęcia w pracowni poligrafii mają na celu zdobywanie przez uczestników nowych oraz utrwalenie już posiadanych umiejętności oraz wiedzy z zakresu obsługi i bezpiecznego użytkowania sprzętu poligraficznego, komputerów wyposażonych w niezbędne oprogramowanie oraz dostęp do sieci Internet a także aparatów fotograficznych, kamery, etc. oraz optymalnego wykorzystania możliwości, które umiejętności te stwarzają.
?Jednym z udogodnień, a zarazem sprzętem bardzo pomocnym w pracowni jest tablet — urządzenie, które służy do tworzenia elementów graficznych na komputerze.
?Głównym elementem tabletu jest prostokątna podkładka, o bardzo przyjemnej w dotyku, nieco chropowatej, przypominającej fakturę dobrego papieru, strukturze. Do tabletów dołączony jest rysik, pełniący rolę “długopisu”. Zatem rysik to odpowiednik ołówka, tablet to kartka.