„Powitanie jesieni…”

„Powitanie jesieni…”
23 września 2017 dla członków Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Głogowie i uczestników projektu „ Ośrodek Wsparcia Rodzin i Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (OWR)” został zorganizowany na terenie skansenu w Ruszowicach piknik pod hasłem „Powitanie jesieni…”
Rozpoczął się on przemarszem z kijkami do nordic walking spod siedziby stowarzyszenia do skansenu w Ruszowicach pod Głogowem.
W trakcie imprezy można było wziąć udział w przygotowanych i prowadzonych przez pracowników PSONI – WTZ „Arka” warsztatach rękodzieła, podczas których tworzone były woreczki zapachowe z ziół i suszonych owoców, jesienne stroiki oraz warsztatów plastycznych a także konkurencji sportowych na świeżym powietrzu.
Przy dźwiękach muzyki biesiadnej i disco polo degustowaliśmy przepyszne ziemniaki z ogniska, grillowaną kiełbaskę i kaszankę oraz swojski smalczyk z kiszonym ogórkiem.
Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku w postaci ciast upieczonych przez rodziców.
Mimo, że pogoda nie rozpieszczała piknik się udał i wszyscy wrócili do domów zadowoleni…

Impreza dofinansowana była przez Powiat Głogowski (PCPR) ze środków PFRON i ze środków  projektu „ Ośrodek Wsparcia Rodzin i Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (OWR)”  współfinansowanego ze środków PFRON.