Dni Godności oraz Jubileusze PSOUU

Dni Godności oraz Jubileusze PSOUU

W dniach 6-7 maja odbyły się tradycyjnie

Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

W tym roku obchody połączone zostały z Jubileuszami

20-lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej „Arka”

35-lecia istnienia Stowarzyszenia.

6 maja odbyła się część oficjalna i artystyczna w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Uroczystość rozpoczęła się wernisażem wystawy prac uczestników WTZ „Arka”w Galerii Edukacji Twórczej MOK.

Występy rozpoczęte zostały Polonezem.Później zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć przegląd wystąpień artystycznych przygotowanych przez uczestników i kadrę warsztatów. Wręczone zostały medale „Fideliter et Constanter” (Wiernie i wytrwale) 4-em długoletnim pracownicom PSOUU przyznane przez Kapitułę odznaczeń Zarządu Głównego PSOUU w Warszawie.  Przewodnicząca stowarzyszenia Jadwiga Paliga zaprezentowała historię stowarzyszenia oraz aktualne formy działalności. Głos zabrali również patroni honorowi imprezy. Przedstawione inscenizacje taneczne i teatralne to: „Paweł i Gaweł”, „Kazaczok”, „Taniec cygański”, „Ptaszek w klatce”, „Walc”… Uroczystość zakończona została wspólnym odśpiewaniem „Hymnu „Arki” i słodkim poczęstunkiem w postaci pysznego tortu.

7 maja obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele Najświętszej Marii Panny na oś. Kopernika, Do przygotowania modlitw i procesji darów włączyli się rodzice i osoby niepełnosprawne. Po mszy wszyscy zgromadzeni przeszli uroczystym przemarszem do siedziby Arki gdzie odbył się piknik integracyjny. Nie zabrakło na nim wielu atrakcji dla dzieci i młodzieży(warsztaty plastyczne, konkurencje sportowe, trampolina, dmuchańce, popcorn, wata cukrowa itp. ) występów artystycznych zaprzyjaźnionych placówek m.in. przedszkolaków z Przedszkola nr 20, Szkoły Podstawowej nr 12,  uczennic Gimnazjum nr 3 oraz 4, uczestników WTZ „Arka” oraz grillowych i słodkich przysmaków.

Nie znaleziono zdjęć spełniających Twoje kryteria wyszukiwania.

Relację video przygotowaną przez TV Master można zobaczyć pod adresem:

http://www.tv.master.pl/informacja.php?news=40194,CEL-POMOC-I-INTEGRACJA