Dni Godności 2016

Dni Godności 2016

Tradycyjnie już jak co roku w dniach 5 i 6 maja odbyły się Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, których organizatorem było Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Głogowie oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej „Arka” w Głogowie.

Dzień I – czwartek 5 – go maja.

Obchody rozpoczęły się otwarciem wystawy prac uczestników WTZ „Arka” „pt. „Mój świat w sercu i dłoniach…” w Galerii Edukacji Twórczej MOK w Głogowie.
Następnie uczestnicy oraz zaproszeni goście udali się do sali widowiskowej MOK na część artystyczną.

Dzieci i młodzież z głogowskich placówek (Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ul. Perseusza, Przedszkola nr. 20 oraz Szkoły Podstawowej nr. 12) bawiły zebranych programem wokalno tanecznym.
Również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Arka”przygotowali swój program artystyczny. Zaprezentowany został „Taniec Cygański”, który wielokrotnie bawił już publiczność energetycznym występem i kolorowymi strojami.
Nowością był teatr cieni pt. „Cztery pory roku” oraz występ instrumentalno – wokalny warsztatowego zespołu „Bum, Bum Shaker”.

Po niezwykle interesujących oraz niebanalnych występach artystycznych odbył się pożegnalny benefis dla ustępującej z funkcji dyrektora Warsztatów Terapii Zajęciowej p. Jadwigi Paligi.
Nie obyło się bez serdecznych podziękowań, poruszających przemówień i  łez wzruszenia…

Dzień zakończył się poczęstunkiem w postaci przepysznego tortu w holu MOK.

Strona główna » Dni Godności 2016 » --- deleted ---
Nie znaleziono albumu spełniających Twoje kryteria wyszukiwania.

Dzień II – piątek 6 maja

Dzień rozpoczął się Mszą św. w parafii NMP na osiedlu Kopernika.
Kolejnym stałym już elementem obchodów był przemarsz ulicami miasta spod kościoła do siedziby WTZ „Arka”.
Na miejscu odbył się piknik, w którym uczestniczyły osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodziny, przedstawiciele władz, oraz zaprzyjaźnione placówki i instytucje.
W czasie pikniku goście mogli skorzystać z wielu atrakcji m.in z warsztatów plastycznych i ceramicznych, „dmuchańców”, zabawy z klaunami.
Na warsztatowej scenie odbyły się także tańce integracyjne z elementami Zumby, a uczestnicy spotkania zaprezentowali swoje występy artystyczne.
Nie zabrakło również poczęstunku w postaci grochówki, kiełbasek z grilla, waty cukrowej, popcornu, ciasta itp.

Pogoda dopisała, a impreza była bardzo udana.

Strona główna » Dni Godności 2016 » --- deleted ---
Nie znaleziono albumu spełniających Twoje kryteria wyszukiwania.

 

Wszystkim gościom, uczestnikom, sponsorom, grupom występującym
niniejszym serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie.