Cepeliada 2017

Cepeliada 2017

W sobotę 24 czerwca podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Głogowie oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej „Arka” kolejny już raz wzięli udział w Festiwalu Sztuki Ludowej i Jadła Regionalnego „Cepeliada” zorganizowanym przez Fundację Twórczości Ludowej i Warsztaty Terapii Zajęciowej z Nowej Soli.
W programie imprezy znajdował się tradycyjnie przemarsz barwnego korowodu ulicami Nowej Soli – spod budynku WTZ  na Plac Św. Floriana, który nasi podopieczni uatrakcyjnili swoimi pięknymi, ludowymi strojami oraz wiankami, poza tym występy artystyczne  (w tym nasze), happening nowosolskiego teatru Terminus a Quo, loterię fantową oraz  prezentacje stoisk wyrobów rzemieślniczych oraz spożywczych.

Nasi podopieczni wystąpili z programem taneczno-wokalnym, który zawierał takie utwory jak: „Czerwone jagody” „Prząśniczka”, „Ładne oczy”, „Dmuchawce, latawce, wiatr…”, „Lipka zielona” w wykonaniu Madzi Szymanowicz i Klaudiusza Studzińskiego wraz z zespołem tanecznym.
Jak co roku na stoisku WTZ „Arka” można było podziwiać  prace wykonane przez ich uczestników w różnych pracowniach.

Pogoda dopisała, wszyscy zaproszeni goście bawili się wyśmienicie i w doskonałych humorach wrócili do domów.

Strona główna » Cepeliada 2017 » --- deleted ---
Nie znaleziono albumu spełniających Twoje kryteria wyszukiwania.